TDK SLF10145T-680M1R2-PF
Inductor Power Shielded Wirewound 68uH 20% 1KHz Ferrite 1.3A 168mOhm DCR Blister T/R
数据表和文档
TDK
Datasheet5 页6 年前
IHS
Newark
element14 APAC
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-20.22%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Introduction Date2004-09-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
LTB Date2026-03-31
LTD Date2026-12-31
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
General Purpose Inductor, 68uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD
Inductor Power Shielded Wirewound 68uH 20% 100KHz 37Q-Factor Ferrite 1.6A 0.17Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 68uH 20% 100KHz Ferrite 1.7A 0.182Ohm DCR T/R
Ind Power Shielded Bobbin Core 68uH 20% 100KHz 37Q-Factor Ferrite 1.6A T/R
FIXED IND 68UH 1.6A 180 MOHM SMD
Inductor Power Shielded Wirewound 68uH 20% 1KHz 30Q-Factor Ferrite 1.25A 0.184Ohm DCR T/R
描述
General Purpose Inductor, 68uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4040
SLF Series 10.1 x 10.1 mm 68 uH ±20% Tol. 1.2 A Shielded SMT Power Inductor
FIXED IND 68UH 1.3A 168 MOHM SMD
Power Inductors – SMD; TDK; SLF10145T-680M1R2-PF; 68 µH; 168 mOhm; 1 kHz; 20 %
SMD / SMT Inductors (Coils), L=68μH, L x W x T :
1KHz ¡À20% 1KHZ 168m¦¸ 1.2A 1.3A 68¦ÌH SMD 10.1mm*10.1mm*4.8mm
Wire wound Ferrite Core 10.1x10.1mm 68uH
RS APAC
1.2A 68uH 卤20% 1.2A SMD,10.1x10.1mm Power Inductors ROHS
Wire Wound Inductor For Power Line
SLF Nonstandard 0.398Lx0.398W 10.10mmx10.10mm 68muH
INDUCTOR, POWER LINE, 68UH, 1.2A; Inductance: 68µH; Inductance Tolerance: ± 20%; DC Resistance Max: 0.14ohm; DC Current Rating: 1.2A; Inductor Case Style: SMD; No. o; Available until stocks are exhausted Alternative available