TDK NLC453232T-1R2K-PF
Inductor Power Unshielded Wirewound 1.2uH 10% 7.96MHz 10Q-Factor Ferrite 1A 120mOhm DCR 1812 T/R
数据表和文档
TDK
Datasheet7 页5 年前
IHS
Newark
_legacy Avnet
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
Introduction Date2005-08-31
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 3 years ago)
LTB Date2022-03-31
LTD Date2022-09-30
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
General Purpose Inductor, 1.2uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1812
Ind RF Choke Bobbin Core 1.2uH 10% 7.96MHz 50Q-Factor Ferrite 880mA AXL T/R
RF Choke Bobbin Core 1.2uH 10% 7.9MHz 40Q-Factor Ferrite 0.74A 0.18Ohm DCR AXL Bag
Ind Chip Molded Wirewound 1.2uH 10% 7.96MHz 50Q-Factor 430mA 1812 T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 1.2uH 10% 7.9MHz 3.2A 0.019Ohm DCR AXL T/R
TAIYO YUDENLK10051R2K-T
Inductor RF Shielded Multi-Layer 1.2uH 10% 10MHz 20Q-Factor Ferrite 0.02A 0.79Ohm DCR 0402 T/R
描述
NLC Series 1812 1.2 uH ±10 % 1 A 0.12 Ohm SMT Molded Wirewound Inductor
INDUCTOR, POWER LINE, 1.2UH, 1812; Inductance:1.2µH; Inductance Tolerance:± 10%;
General Purpose Inductor, 1.2uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1813