TDK MLK1005SR18JT000
General Purpose Inductor, 0.18uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
EOL
价格与库存
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet7 页4 年前
IHS
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK MLK1005SR18JT000 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusEOL ANNOUNCED (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
TAIYO YUDENHK1005R18J-T
Ind High Frequency Chip Multi-Layer 180nH 5% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 200mA 0402 T/R
Ind Chip Unshielded Multi-Layer 180nH 5% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 150mA 0402 Paper T/R
Inductor RF Chip Multi-Layer 180nH 5% 100MHz 8Q-Factor Air 130mA 3.38Ohm DCR 0402 Paper T/R
Multilayer Inductor, 180 nH, 3.8 ohm, 500 MHz, 150 mA, 0402 [1005 Metric], MLG Series
General Purpose Inductor, 0.18uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0201
Inductor RF Chip Unshielded Thick Film 0.18uH 5% 100MHz 5Q-Factor 0.07A 11Ohm DCR 0201 T/R
描述
180 nH Unshielded Multilayer Inductor 80 mA 6Ohm Max 0402 (1005 Metric)
Inductor RF Chip Unshielded Multi-Layer 0.18uH 5% 100MHz 6Q-Factor Ceramic 0.08A 6Ohm DCR 0402 T/R
FIXED IND 180NH 80MA 6 OHM SMD
MLK 0402 (1005Metric) 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 180nH
SMD / SMT Inductors (Coils), L=180nH, L x W x T :
Inductance:180Nh; Saturation Current (Isat):-; Product Range:mlk Series; Dc Resistance Max:6Ohm Rohs Compliant: Yes