TDK MLK1005SR16JT000
General Purpose Inductor, 0.16uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
EOL
价格与库存
数据表和文档
TDK
Datasheet7 页4 年前
IHS
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK MLK1005SR16JT000 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2012-07-04
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 3 years ago)
LTB Date2026-03-31
LTD Date2026-06-30
Manufacturer Lifecycle StatusEOL ANNOUNCED (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
Fixed Inductor 0402 160nH ±5% 150mA 3.8Ω 500MHz 8@100MHz
General Purpose Inductor, 0.16uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0201
Inductor RF Chip Unshielded Thin Film 160nH 5% 100MHz 5Q-Factor Ceramic 70mA 11Ohm DCR 0201 T/R
TAIYO YUDENHK1005R15J-T
General Purpose Inductor, 0.15uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0402
TAIYO YUDENHK1005R15J-TV
Ind High Frequency Chip Multi-Layer 150nH 5% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 140mA 0402 Paper T/R
描述
100MHz 1.1GHz 80mA 6@100MHz 160nH 5.2¦¸ ¡À5% 0402 1mm*500¦Ìm*600¦Ìm
FIXED IND 160NH 80MA 5.2 OHM SMD
SMD / SMT Inductors (Coils), L=160nH, L x W x T :
80mA 160nH 卤5% 5.2惟 0402 Inductors (SMD) ROHS
GENERAL PURPOSE INDUCTOR RoHS Compliant 8504.50.80.00 Tape & Reel (TR) fixed air core inductor 125C 1.1GHz 5.2Ohm 160nH