TDK MLG1608B47NJ
Ind High Frequency Chip Unshielded Multi-Layer 47nH 5% 100MHz 14Q-Factor Ceramic 400mA 0603
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页23 年前
Newark
Future Electronics
TME
iiiC
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK MLG1608B47NJ 符号、封装和 3D STEP 模型。
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date1998-01-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
TAIYO YUDENHK160847NJ-T
General Purpose Inductor, 0.047uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0603
Inductor RF Multi-Layer 0.047uH 5% 100MHz 17Q-Factor Ceramic 0.3A 0.7Ohm DCR 0603 T/R
Inductor RF Multi-Layer 0.047uH 5% 100MHz 15Q-Factor Ceramic 0.3A 0.7Ohm DCR 0805 T/R
General Purpose Inductor, 0.047uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Inductor RF Chip Multi-Layer 47nH 5% 100MHz 12Q-Factor Air 300mA 700mOhm DCR 0603 Paper T/R
TAIYO YUDENHK212547NJ-T
Ind High Frequency Chip Multi-Layer 47nH 5% 100MHz 18Q-Factor Ceramic 300mA 0805 T/R
描述
General Purpose Inductor, 0.047uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD
HIGH FREQ IND, 47NH,400MA,5%,1.8GHz, FULL REEL
MULTILAYER INDUCTOR FOR ULTRA HIGH FREQUENCY RANGE
HIGH FREQUENCY IND, 47NH,400MA,5%,1.8GHz, FULL REEL; Product Range:MLG Series; Inductance:47nH; Inductance Tolerance: 5%; High Frequency Inductor Case:0603 ^1608 Metric]; Self Resonant Frequency Min:1.4GHz; DC Resistance Max:0.6ohm