TDK FK20X7R1C156M
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 15uF, Through Hole Mount, 2216
数据表和文档
IHS
Datasheet22 页13 年前
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK FK20X7R1C156M 符号、封装和 3D STEP 模型。
相关零件
卤20% 16V 15uF X7R Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
C Series 1210 15 uF 16 V ±20 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
描述
Cap Ceramic 15uF 16V X7R 20% Radial 5mm 125°C
SBU:Dip radial, T.C:X7R, Voltage:1C, Voltage (V):16, Cap Value:156, Tol.:+/-20%