TDK FK18X7R1E474K
卤10% 25V 470nF X7R Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet22 页13 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-14.71%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK FK18X7R1E474K 符号、封装和 3D STEP 模型。
Introduction Date2011-05-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Cap Ceramic 0.47uF 50V X7R 10% Radial 5mm 125C Tape and Box
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 0.47uF 50volts X7R +/-10%
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.47uF, Through Hole Mount
KYOCERA AVX12061C474KAT2A
CAP CER 0.47UF 100V X7R 1206 / 0.47 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Yageo GroupC0805C474K3RACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.47uF, Surface Mount, 0805
Yageo GroupC0805C474K4RACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.47uF, Surface Mount, 0805
描述
Cap Ceramic 0.47uF 25V X7R 10% Radial 2.5mm 125°C
SBU:Dip radial, T.C:X7R, Voltage:1E, Voltage (V):25, Cap Value:474, Tol.:+/-10%
Radial CERAMIC CAPACITOR FK 25V 0.47muF ±10% X7R