TDK CLF6045NIT-6R8N-D
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz Ferrite 3.1A 35.1mOhm DCR Automotive T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
TDK
Datasheet5 页5 年前
IHS
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
-6.02%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK CLF6045NIT-6R8N-D 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2014-12-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
General Purpose Inductor, 6.8uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3939
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz 13Q-Factor Ferrite 3.9A 0.033Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz 12Q-Factor Ferrite 3.5A 0.015Ohm DCR T/R
TAIYO YUDENNRS8040T6R8NJGJ
General Purpose Inductor, 6.8uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3131
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz Ferrite 3.4A 0.036Ohm DCR 2929 T/R
TAIYO YUDENNR8040T6R8N
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz Ferrite 3.7A 0.0325Ohm DCR 3131 T/R
描述
General Purpose Inductor, 6.8uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2524
FIXED IND 6.8UH 2.5A 35 MOHM SMD
SMD / SMT Inductors (Coils), L=6.8μH, L x W x T :
100KHz 2.5A 2.5A 6.8¦ÌH 35m¦¸ ¡À30% SMD , 6.3mm*6mm*4.8mm
CLF-NI-D Nonstandard 0.248Lx0.236W 6.30mmx6.00mm 6.8muH
2.5A 6.8uH 卤30% 2.5A SMD,6.3x6mm Power Inductors ROHS
POWER INDUCTOR, SHLD, 6.8UH, AEC-Q200; Inductance: 6.8µH; RMS Current (Irms): 3.1A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 3.1A; Product Range: CLF-NI-D Series; Power Inductor Case: 6.3mm x 6mm x 4.5mm; DC Resistance Max: 0.027ohm; Inductance Tolerance: ± 30%; SVHC: No SVHC (27-Jun-2018)