TDK CLF10060NIT-330M-D
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz Ferrite 2.9A 0.0732Ohm DCR Automotive T/R
EOL
价格与库存
数据表和文档
TDK
Datasheet5 页5 年前
3 个月趋势:
-98.84%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2016-08-05
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 3 years ago)
LTB Date2024-03-31
LTD Date2025-09-30
Manufacturer Lifecycle StatusEOL ANNOUNCED (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 15% 1KHz 23Q-Factor Ferrite 2.8A 0.062Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 8A 0.058Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 20% 1KHz 28Q-Factor Ferrite 3.5A 0.057Ohm DCR T/R
Murata Power Solutions48330SC
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 20% 10KHz 31Q-Factor 2.8A 0.073Ohm DCR T/R
Murata Power Solutions49330SC
FIXED IND 33UH 2.9A 60 MOHM SMD / 33 µH Shielded Wirewound Inductor 2.9 A 60mOhm Max Nonstandard, 4 Lead
TAIYO YUDENNS12565T330MN
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz 3.22A 0.0468Ohm DCR T/R
描述
General Purpose Inductor, 33uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4039
FIXED IND 33UH 2.15A 73.2MOHM SM
SMD / SMT Inductors (Coils), L=33μH, L x W x T :
CLF-NI-D Nonstandard 0.398Lx0.394W 10.10mmx10.00mm 33muH
SMD POWER IND, 33UH, 20%, 2.9A, SHIELDED; Inductance:33µH; RMS Current (Irms):2.9A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):2.15A; Product Range:CLF-NI-D Series; Inductor Case / Package:-; DC Resistance Max:0.061ohmRoHS Compliant: Yes