TDK C1608X6S1H105M080AC
50V 1uF X6S 卤20% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
NRND
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet57 页3 年前
TDK
库存历史记录
3 个月趋势:
-34.24%
符号封装
SnapEDA
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-08-21
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
Cap Ceramic 1uF 4V X6S 20% Pad SMD 0603 105C T/R
Multilayer Ceramic Capacitor, Grm Series, 1 - F, - 10%, X6S, 25 V, 0603 [1608 Metric] Rohs Compliant: Yes
CAP CER 1UF 25V X6S 0603 / 1 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X6S 0603 (1608 Metric)
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, X6S, 22% TC, 1uF, Surface Mount, 0603
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=1μF, LxWxT:1.6x0.8x0.8mm
Eia Case Size: 0603, Voltage: 50, Cap Value: 1000000, Tol: +/-20%, Thickness: 0.80 ± 0.10
Mlcc,0603,x6S,50V,1Μf,0.8Mm/Tape And Reel Rohs Compliant: Yes |Tdk C1608X6S1H105M080AC
Cap Ceramic 1uF 50V X6S 20% Pad SMD 0603 105C T/R