TDK C1005X8R1H102K
Cap Ceramic 0.001uF 50V X8R 10% Pad SMD 0402 150C T/R
数据表
价格与库存
DistributorSKUMinPkg
North Star MicroNS-C1005X8R1H102K联系方式
>1wk
数据表和文档
element14
Datasheet5 页24 年前
Future Electronics
DigiKey
相关零件
Cap Ceramic 0.001uF 50V X8R 10% Pad SMD 0402 150C Automotive T/R
50V 1nF X8R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
C Series 0603 1 nF 50 V ±10 % Tolerance X8R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
100V 1nF X8R 卤20% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
Case:C1005, T.C:X8R, Voltage:1H, Cap Value:102, Tol:K, Thickness:0.5, E series: 1
CAPACITOR CERAMIC, 1000PF, 50V, X8R, 0402; Dielectric Characteristic:X8R; Capacitance:1000pF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:50VDC; Temperature Coefficient:± 15%; Capacitor Case Style:0402; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: Yes