TDK C1005X5R1C684K050BC
MLCC Cap Ceramic 0.68uF 16V X5R 10% Pad SMD 0402 85C Low ESR T/R
NRND
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet57 页3 年前
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+25.55%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
相关零件
6.3V 680nF X5R 卤10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
0402 6.3 V 0.68 uF ±10% Tolerance X5R Monolithic Ceramic Chip Capacitor
Multilayer Ceramic Capacitor 0.68uF 20% 6.3V 0402 T/R
10V 680nF X5R ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
16V 680nF X5R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=0.68μF, LxWxT:1x0.5x0.5mm
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X5R, 15% TC, 0.68uF, Surface Mount, 0402
Mlcc,0402,x5R,16V,0.68Μf,0.5Mm/Tape And Reel Rohs Compliant: Yes |Tdk C1005X5R1C684K050BC
EIA CASE SIZE: 0402, VOLTAGE: 16, CAP VALUE: 684, TOL: +/-10%, THICKNESS: 0.50 ± 0.05