TDK C0603X7S0J154M030BC
6.3V 150nF X7S 卤20% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
NRND
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet57 页3 年前
TDK
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
供应链
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.15uF, Surface Mount, 0402
描述
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=0.15μF, LxWxT:0.6x0.3x0.3mm
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7S, 22% TC, 0.15uF, Surface Mount, 0201
EIA CASE SIZE: 0201, VOLTAGE: 6.3, CAP VALUE: 150000, TOL: +/-20%, THICKNESS: 0.30 +/-0.05