TDK C0603X7R1C471M
16V 470pF X7R 卤20% Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
数据表
数据表和文档
Arrow Electronics
Datasheet1 页14 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK C0603X7R1C471M 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
相关零件
CAP CER 470PF 50V X7R 0201 / Cap Ceramic 470pF 50V X7R 20% Pad SMD 0201 125°C T/R
16V 470pF X7R ±10% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
25V 470pF X7R ±10% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
0201 470 pF 50 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Samsung Electro-MechanicsCL03B471KO3NNNH
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, +-15% TC, 470pF, Surface Mount, 0201 inch
描述
Case:C0603, T.C:X7R, Voltage:1C, Cap Value:471, Tol:M, Thickness:0.3, E series: 3
CAPACITOR CERAMIC, 470PF, 16V, X7R, 0201; Dielectric Characteristic:X7R; Capacitance:470pF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:16VDC; Temperature Coefficient:± 15%; Capacitor Case Style:0201; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: Yes