TDK C0603X5R1E221M030BA
CAPACITOR CERAMIC, 220PF, 25V, X5R, 20%, 0201; Product Range: TDK - C Series; Cap
NRND
数据表和文档
IHS
Datasheet57 页4 年前
TDK
Farnell
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-08-21
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
LTB Date2019-10-01
LTD Date2020-03-01
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
TAIYO YUDENTMK063BJ221MP-F
MK(STD CLASS2) CERAMIC CAPACITOR 0201 ceramic capacitor 15% ppm/C 20% 220pF 25V
TAIYO YUDENTMK063BJ221KP-F
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0201 25VDC 220pF 10% X5R
50V 220pF X5R 卤20% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
0201 220 pF 25 V ±10 % Tolerance X5R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
50V 220pF X5R 卤10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=220pF, LxWxT:0.6x0.3x0.3mm
25V 220pF X5R 卤20% Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, X5R, 15% TC, 0.00022uF, Surface Mount, 0201
EIA CASE SIZE: 0201, VOLTAGE: 25, CAP VALUE: 220, TOL: +/-20%, THICKNESS: 0.30 ± 0.03
Cap Ceramic 220pF 25V X5R 20% Pad SMD 0201 85C Low ESR T/R