TDK C0603C0G1E470J
Cap Ceramic 47pF 25V C0G 5% Pad SMD 0201 125C T/R
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet29 页24 年前
Farnell
element14
_legacy Avnet
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2007-10-04
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2013-03-29
LTD Date2013-06-28
相关零件
50V 47pF C0G ±5% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.000047uF, Surface Mount, 0603M/0201
CAP CER 51PF 25V C0G/NP0 0201 / Cap Ceramic 51pF 25V C0G 5% Pad SMD 0201 125°C T/R
CAP CER 43PF 25V NP0 0201 / Cap Ceramic 43pF 25V C0G 5% Pad SMD 0201 125°C T/R
CAP CER 51PF 50V C0G/NP0 0201 / Cap Ceramic 51pF 50V C0G 5% Pad SMD 0201 125°C T/R
50V 43pF C0G ±5% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.000047uF, Surface Mount, 0201
CAP CER 47PF 25V 5% NP0 0201
MLCC, 0201, C0G, 25V, 47PF; Dielectric Characteristic:C0G / NP0; Capacitance:47pF; Capacitance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:25V; Temperature Coefficient:0 ± 30ppm/°C; Capacitor Case Style:0201; No. of Pins:2; Capacitor Mounting:SMD; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C