由其分销商提供的 TDK B82793S513N201 的描述。
General Purpose Inductor, 51uH, 30%, 2 Element, Ferrite-Core, SMD, 2824
Common Mode Chokes Dual 51uH 1.8kOhm 100kHz 0.8A 0.14Ohm DCR SMD Automotive AEC-Q200 T/R
GENERAL PURPOSE INDUCTOR RoHS Compliant GULL WING DUAL IN-LINE fixed air core inductor 125C 100kHz 140mOhm 51muH
Choke, Common Mode, 1.8 kOhm, 51 uH, 7.1mm x 6mm x 4.8mm
B82793S0 Series 51 µH 7.1 x 6 x 4.9mm Common-Mode Choke
B82793S0513N201,800mA 2 51¦ÌH 140m¦¸ 7.1mm*5.9944mm*6mm
Common Mode Chokes / Filters 51 uH 2.51uH 30%
CHOKE, 0.051MH, 800MA, 30%, 100KHZ
CHOKE, 0.051MH, 800MA, ((NW)); 30%, 100KHZ; Product Range:Epcos B82793S513N201 - B82793S0 Series; Inductance:51µH; Rated
CMC 51UH 800MA 2LN SMD AEC-Q200