由其分销商提供的 TDK B82422A1104K100 的描述。
Ind Molded 100uH 10% 100KHz 27Q-Factor Ferrite 65mA 1210 Blister Tape and Reel
General Purpose Inductor, 100uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1210
Epcos B82422A WireWound SMDinductor w/ FerriteCore; 100 uH +/-10% 65mA Idc Q:27
Inductor RF Molded Wirewound 100uH 10% 100KHz 27Q-Factor Ferrite 0.065A 11.5Ohm DCR 1210 Automotive AEC-Q200 T/R
B82422 Series 1210 100 uH ±10 % Tol. 65 mA Surface Mount Multilayer Inductor
Inductor, 1210, 100Uh, 0.65A, 10% |Epcos B82422A1104K100..
SMD / SMT Inductors (Coils), L=100μH, 3.2mm x 2.5mm [EIA 1210]