TDK B72530T350K62
TVS Varistor, 35 VAC, 45 VDC, Standard, 90 V, 1210 [3225 Metric], Multilayer Varistor (MLV)
数据表和文档
Newark
Datasheet37 页11 年前
Future Electronics
element14 APAC
TME
相关零件
Epcos CT Series 56V 250A 2J 90V Clamp 1210 Ceramic Transient Voltage Suppressor
TVS Varistor, 40 VAC, 56 VDC, Standard, 110 V, 1210 [3225 Metric], Multilayer Varistor (MLV)
LittelfuseV56ZS2P
ZS Series 45 VDC 35 V RMS 110 V Clamp 250 A 700 pF Radial Lead Varistor
LittelfuseV56ZT2P
ZT Series 45 VDC 35 V RMS 110 V Clamp 250 A 700 pF Radial Lead Varistor
LittelfuseV47ZA1P
ZA Series 38 VDC 30 V RMS 93 V Clamp 250 A 800 pF Radial Lead Varistor
描述
CT Series 45 V 35 Vrms 90 V Clap 250 A 600 pF SMT Ceramic Multilayer Varistor
Var MLV 35VAC/45VDC 250A 56V 1210 SMD T/R
VARISTOR, 1210, 45VDC; Series:CT; Clamping Voltage Vc Max:90V; Peak Energy (10/1000uS):2J; Voltage Rating VDC:45V; Voltage Rating VAC:35V; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Capacitance:600pF; Clamping Current Max:2.5A; Clamping Voltage:90V; Clamping Voltage @ 8/20µs Max:90V; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Package / Case:1210; Peak Pulse Current IPP @ 8/20µs:250A; Power Dissipation Ptot Max:0.01W; Suppressor Type:Varistor; Surge Current:250A; Termination Type:SMD; Transient Energy:2J; Varistor Voltage:56V; Varistor Voltage @ 1mA:56V; Varistor Voltage @ 1mA:50.4V; Varistor Voltage @ 1mA Max:61.6V; Varistor Voltage Tolerance +:10%; Varistor Voltage Tolerance -:10%