TDK B72220Q0301K101
Leaded Disk Varistors, Max. Operating Voltage [AC]=300Vrms, Max. Surge Current Imax(8/20μs, 1time)=15000A
数据表和文档
TDK
Datasheet25 页8 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
element14 APAC
Introduction Date2001-04-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
SIOV METAL OXIDE VARISTOR Varistor, 385V, 235J, Through Hole Mount
775V 1W 305J 1050pF@1kHz 385V 300V 470V 12000A Radial Leaded Varistors ROHS
Var MOV 275VAC/350VDC 15000A 430V Radial Bulk
描述
BULK 2 Radial Through Hole VARISTOR TVS Varistor 775V 130A 20mm 10%
470V 15KA 1 423V 517V 385V 300V 235J 1.05nF@1kHz 22.5mm*27mm
Var MOV 300VAC/385VDC 15000A 470V Thru-Hole Radial Bulk
SIOV-Q Metal oxide varistor 300Vrms 1.2W
Varistor, 235J, Through Hole Mount
VARISTOR, 235J, 300VAC; Voltage Rating VAC: 300V; Voltage Rating V DC: 385V; Product Range: B722 Series; Clamping Voltage Vc Max: 775V; Varistor Case Style: Disc 20mm; Varistor Type: Metal Oxide Varistor (MOV); Peak Surge Curr
Varistor, 235J 300Vac; ; Voltage, Varistor:470V; Voltage, Varistor At 1Ma:470V; Voltage, Clamping Max:775V; Voltage, Clamping 8/20Us Max:775V; Energy, Transient:235J; Current, Peak 8/20Us Max:15000A; Voltage Rating, Ac:300V; Voltage |Epcos B72220Q0301K101.