TDK B72214Q0231K101
Leaded Disk Varistors, Max. Operating Voltage [AC]=230Vrms, Max. Surge Current Imax(8/20μs, 1time)=8000A
数据表和文档
TDK
Datasheet25 页8 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
3 个月趋势:
Restocked
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.40.00
Introduction Date2001-04-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
Varistor, Circuit Protection; 275Vrms; 710V; 8000A; Metal Oxide; 630pF; Wire; 1W; 25ns
TVS Varistor, 250 V, 320 V, StandarD Series, 650 V, Disc 20mm, Metal Oxide Varistor (MOV)
430V 8KA 1 387V 473V 350V 275V 151J 850pF@1kHz DIP 50.5mm*5.4mm*25.5mm
PanasonicERZ-V14D361
SURGE ABSORBER VARISTOR Varistor, 300V, 130J, Through Hole Mount
PanasonicERZ-E11A361
ZNR MOV TRANSIENT,SURGEABSORBER,E SERIES / DIA11,D TYPE,360V,BULK,ST
Varistor, Metal Oxide, 360V, 20Mm, 10% Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. MOV-20D361KTR
描述
Metal 2 Through Hole VARISTOR TVS Varistor 595V 65A 16.5mm 10%
360V 8KA 1 396V 300V 230V 130J 700pF@1kHz 16.5mm*16.5mm*19.5mm
SIOV-Q Metal oxide varistor 230Vrms 0.8W
VARISTOR, METAL OXIDE, 595V, DISC 16.5MM
Varistor, 130J, Through Hole Mount
Varistor, Metal Oxide, 595V, Disc 16.5Mm; Voltage Rating Vac:230V; Voltage Rating V Dc:300V; Product Range:B722 Energetiq Series; Clamping Voltage Vc Max:595V; Varistor Case Style:Disc 16.5Mm; Varistor Type:Metal Oxide Varistor Rohs Compliant: Yes |Epcos B72214Q0231K101