TDK B72210S2171K101
B722 Series 225 V 175 Vrms 455 V Clamp 2500 A 380 pF StandarD Leaded Varistor
Production
价格与库存
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet35 页8 年前
Datasheet46 页14 年前
Datasheet11 页20 年前
element14 APAC
Newark
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.40.00
Introduction Date2001-04-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
Leaded Disk Varistors, Max. Operating Voltage [AC]=210Vrms, Max. Surge Current Imax(8/20μs,1time)=3500A
LittelfuseV10E175P
UltraMOV Series - High Surge Current Radial Leaded Varistor, 3500A, disc 10mm, RoHS
PanasonicERZ-E07B331CS
ZNR MOV TRANSIENT,SURGEABSORBER,E SERIES / DIA7,D TYPE,330V,BULK,CRMP,CUT
PanasonicERZ-E08A201
340V 0.4W 390pF@1kHz 25J 170V 130V 200V 2500A Radial Leaded Varistors ROHS
PanasonicERZ-E07A331
545V 0.3W 32J 280pF@1kHz 270V 210V 330V 1250A Radial Leaded Varistors ROHS
Epcos B72210S0171K101 175V 28J 10mm Standard series Metal Oxide Leaded Varistor
描述
Leaded Disk Varistors, Max. Operating Voltage [AC]=175Vrms, Max. Surge Current Imax(8/20μs,1time)=3500A
Bulk 2 Radial Through Hole VARISTOR TVS Varistor 455V 25A 12mm 0.4W
Var MOV 175VAC/225VDC 3500A 270V Radial Bulk
TVS Varistor, 175 VAC, 225 VDC, B722 AdvanceD, 455 V, Disc, Radial Leaded, 10 mm, Metal Oxide Varistor (MOV)
270V 3.5KA 225V 175V 4.9mm*14.5mm
Varistor, 35J, Through Hole Mount
Varistor, Metal Oxide, 455V, Disc 12Mm; Voltage Rating Vac:175V; Voltage Rating V Dc:225V; Product Range:B722 Advanced Series; Clamping Voltage Vc Max:455V; Varistor Case Style:Disc 12Mm; Varistor Type:Metal Oxide Varistor (Mov); Rohs Compliant: Yes |Epcos B72210S2171K101
VARISTOR, 455V, 10mm DISC; Peak Surge Current @ 8/20µS:2.5kA; Varistor Case:Disc 10mm; Clamping Voltage Vc Max:455V; Peak Energy (10/1000uS):28J; Voltage Rating VDC:225V; Voltage Rating VAC:175V; Operating Temperature Min:-40°C