TDK B72207S2141K101
Leaded Disk Varistors, Max. Operating Voltage [AC]=140Vrms, Max. Surge Current Imax(8/20μs, 1time)=1750A
数据表和文档
LKR
Datasheet35 页8 年前
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
LittelfuseV07E140P
UltraMOV Series - High Surge Current Radial Leaded Varistor, 1750A, disc 7mm, RoHS
LittelfuseV07E175P
UltraMOV® Series 225 VDC 175V RMS 455 V Clamp 1750 A 130 pF Radial Lead Varistor
LittelfuseV07E150P
PanasonicERZ-V07D201
TVS Varistor, 130 V, 170 V, ZNR V, 340 V, Disc 7mm, Zinc Oxide Non-Linear Resistor (ZNR)
PanasonicERZ-VA7D201
Znr Mov Transient/Surge Absorbers,type D Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERZ-VA7D201
描述
Varistor, 180V, 13.5J, Through Hole Mount |Epcos B72207S2141K101
B72207S Series 220 V 1.75 kA Varistor Disc 7mm Through Hole
Bulk 1 Through Hole VARISTOR TVS Varistor 360V 10A 7mm 10%
220V 1.75KA 1 242V 180V 140V 13.5J 230pF@1kHz 9mm*11mm
Varistor Metal Oxide 230pF 10A 220V Through Hole
198V~242V 1.75kA Radial Leaded Varistors ROHS
180V 140V 220V Plugin Varistors ROHS