TDK B59940C120A70
Epcos 2.3Ohms Protection PTC Thermistor; 17.5 (Dia.) x 3.5mm
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet15 页11 年前
Newark
element14 APAC
Farnell
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date1999-03-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Epcos 2.5Ohms 3100mW NTC Thermistor; 90s; 15 (Dia.) x 7mm
Thermistor NTC 2.5 Ohm 20% 2-Pin Radial 2700K Bulk Automotive
VishaySL222R515
NTC Thermistor, 2.5ohm, Through Hole Mount
Epcos 2.2Ohms 3100mW NTC Thermistor; 90s; 15 (Dia.) x 7mm
NTPAA Series Ø10 mm 2.2 O ±15% 3.7 A LS=7.5 mm NTC Thermistor
VishaySL152R507
描述
Thermistor PTC 2.3Ohm 25% 2-Pin Cardboard Strip
THERMISTOR, PTC; Thermistor Type:PTC; Resistance:2.3ohm; Operating Temperature Range:-40°C to +125°C; Operating Voltage Range:80V; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Body Diameter:17.5mm; Current Temperature:120°C; Lead Length:35mm; Operating Temperature Max:+125°C; Operating Voltage:80V; Package / Case:Radial; Reference Voltage:63V; Resistance Temperature:25°C; Resistance Tolerance:± 25%; Resistance Tolerance +:25%; Resistance Tolerance -:25%; Series:B599; Tripping Current:0.9A; Tripping Temperature:120°C; Voltage Rating V DC:80V
  • B59940-C120-A70
  • B59940C 120A 70