TDK B59701A130A62
PTC THERMISTOR AS LIMIT TEMPERATURE SENSOR PTC Thermistor, 1000ohm, Surface Mount
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet18 页15 年前
Datasheet18 页11 年前
Datasheet0 页0 年前
Future Electronics
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date1999-03-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Thermistor NTC 1K Ohm 5% 2-Pin 0805 Surface Mount Solder Pad 3693K Plastic T/R
Thermistor NTC 1K Ohm 5% 2-Pin 0805 Surface Mount Solder Pad 3980K >= -3.5 Blister T/R
Thermistor NTC 1KOhm 10% 2-Pin 0805 Blister T/R
TE Connectivity / CitecLT7339002A1K0JTE
Thermistor PTC 1K Ohm 5% 2-Pin 0805 Surface Mount Solder Pad T/R
PTC Limit Temperature Sensors (Sensor), Max. operating voltage=32V, Rated resistance (Nom)=680Ω
PanasonicERT-J1VT102J
ERT-J Series 1 KOhm 4401 to 4500 K ±5% 0603 Surface Mount NTC Thermistor
描述
Thermistor PTC 2-Pin 0805 Surface Mount Solder Pad T/R
B59701-A Series 1 kOhm PTC Thermistor Limit Temperature Sensor
Thermistor PTC 13.3KOhm 2-Pin 0805 Blister T/R
THERMISTOR PTC 1KOHM 130DEG 0805
PTC Thermistor; Thermistor Type:PTC; Resistance:680ohm; Thermistor Tolerance:-5% to +5%; Operating Temperature Range:-40°C to +130°C; Operating Voltage Range:32V; Thermistor Case Style:0805; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: Yes
制造商别名
TDK 在全球拥有多个品牌,分销商可将其用作替代名称。TDK 也可称为以下名称:
  • TDK Corporation
  • TDK CORP
  • TDK CORPORATION OF AMERICA
  • TDK InvenSense
  • TDK Electronics Inc
  • TDK COMPONENTS
  • TDK ELECTRONICS
  • FORD
  • TDK SEMICONDUCTOR
  • TDK-Lambda Americas
  • TDK Epcos
  • TDK Semiconductor Corporation
  • TDK ELECTRONICS EUROPE
  • TDK Semiconductor Corp
  • TDK HONG KONG COMPANY LIMITED
  • TDK(RoHS)
  • TDK SEMIC
  • TDK CORPORATION (VA)
  • TDK CORP OF AMERICA
  • TDK ELECTRONIC
  • TDK ELECTRON
  • TDK HONGKONG CO LTD
  • TDK - Teridian
  • TDK-EPC
  • TDK Corporation [CI]
  • Invensense
  • Epcos
零件编号别名
该零件可能有以下备用零件编号:
  • B59701-A130-A62
  • B59701A 130A 62