TDK B57871S0303F000
NTC Elements, Nominal Resistance=30kΩ, Nominal Resistance Tolerance=±1%
数据表和文档
TDK
Datasheet27 页7 年前
IHS
EPCOS
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2002-06-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
Thermistor NTC 30K Ohm 2-Pin Wire 3964K >= -3.5 Bulk Automotive
Thermistor NTC 30K Ohm 1% 2-Pin Wire 3964K >= -3.5 Bulk Automotive
Bulk 2 Through Hole NTC THERMISTOR NTC Thermistor 155C 3964K 0.06W 1%
Thermistor NTC 30KOhm 2-Pin Bulk
NTC-Resistor wired up [BC Components] NTCLE100E3333JB0 NTC-Resistor wired up
Ntc Cu 0.6 Ld Coded 33K 3% Bulk E3 |Vishay NTCLE100E3333HB0
描述
NTC Thermistor, 30000ohm, Through Hole Mount
THERMISTOR NTC 30KOHM 3964K BEAD
30k惟 60mW 卤1% 卤1% NTC Thermistors ROHS
Thermistor Resistance technical notation: 30K Temperature range: -55 ... 155 °C Thermal time constant: 7.5 s (Air) Connection: Tin-Plated CU Wires IEC-climate category: 55/155/56 Rated temperature: 25 °C Resistance @ 25°C: 30 kOhm W 25/100 value: 3964 K