EPCOS B57301V2472J60 THERMISTOR, NTC, 4K7, 0603
THERMISTOR, NTC, 4K7, 0603; Thermistor Type:NTC; Resistance:4.7kohm; Thermistor Tolerance:± 5%; Beta Value (K):3650K; Thermistor Case Style:0603; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:125°C; SVHC:No SVHC (19-Dec-2012); Beta Value Lower Limit Temperature:25°C; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Package / Case:0603; Power Dissipation Ptot Max:180mW; Resistance Tolerance:± 5%; Series:B573; Temperature Upper Limit Beta Value:100°C