TDK B43547E2477M000
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet20 页12 年前
Newark
Ciiva
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK B43547E2477M000 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2012-10-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR Aluminum Electrolytic Capacitor 470muF 250V
Cap Aluminum 470uF 250V 20% (25 X 40mm) Snap-In Aluminum Cylindrical Can 0.15Ohm 1850mA 8000hr 105°C Bulk
Cap, 470Μf, 250V, Alu Elec, Snap-In; Capacitance:470Μf; Voltage Rating:250V; Product Range:B43547 Series; Lifetime @ Temperature:8000 Hours @ 105°C; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Quick Connect, Snap-In; Rohs Compliant: Yes |Epcos B43547E2477M000