TDK B41252A4109M000
Cap Aluminum 10000uF 16V 20% (22 X 30mm) 10mm 2480mA 2000 hr 105°C Bulk
数据表和文档
IHS
Ciiva
RS (Formerly Allied Electronics)
Introduction Date2008-04-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Yageo GroupELH109M016AQ2AA
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10000uF, Through Hole Mount
Yageo GroupELG109M025AR3AA
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (Wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10000Uf,
PanasonicECA1CHG103
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 16V 10000muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
PanasonicECA-1CM103
Cap Aluminum 10000uF 16V 20% (18 X 35.5mm) Radial 7.5mm 1800mA 2000h 85°C Bulk
KYOCERA AVXUVR1C103MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 16V 10000muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
NichiconUVR1C103MRD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 16V 10000muF ±20% 0.787Dia 20.00mm
描述
Aluminum Aluminum Electrolytic Capacitor 20% 10mF 16V
2.48A@120Hz 卤20% 10mm 16V 10000uF Plugin,D22xL32mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
CAP, 10000µF, 16V, ALU ELEC, SNAP-IN; Capacitance: 10000µF; Voltage Rating: 16V; Product Range: B41252 Series; Lifetime @ Temperature: 2000 hours @ 105°C; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Quick Connect, Snap-