由其分销商提供的 TDK B32776G1805K000 的描述。
Film Capacitor, Polypropylene, 1300V, 10% +Tol, 10% -Tol, 8uF, Through Hole Mount
Metallized Polypropylene Capacitors (MKP/MFP), 8uF, 1300V DC, 20mm(W) x 39.5mm(H) x 41.5mm(L)
8uF -40鈩儈+105鈩 卤10% 1.3kV Plugin,P=37.5mm Polypropylene Film Capacitors (CBB) ROHS
Cap Film 8uF 1300V PP 10%( 41.5 X 20 X 39.5mm) Radial 37.5mm 0.008 Ohm 105C Bulk
FILM CAPACITOR Radial Film Capacitor 10% 8muF 1.1kV
CAP, 8µF, 1.1 KV, 10%, PP; Capacitance: 8µF; Voltage Rating: 1.1kV; Capacitor Dielectric Type: PP (Polypropylene); Capacitance Tolerance: ± 10%; Product Range: B32776 Series; Capacitor Case Style: -; Capacitor Terminals: Radial
Capacitor, 8Uf, 1.3Kvdc, 11A, Radial; Dielectric Type:Metallized Pp; Capacitor Case/Package:Radial Box - 4 Pin; Capacitance:8Μf; Capacitance Tolerance:± 10%; Typical Applications:Dc Link; Capacitor Mounting:Through Hole Rohs Compliant: Yes |EPCOS (TDK) B32776G1805K000