TDK B32672Z5105K000
Film Capacitor, Polypropylene, 520V, 10% +Tol, 10% -Tol, 1uF, Through Hole Mount, 7143
数据表和文档
TDK
Datasheet46 页5 年前
Newark
Ciiva
EPCOS
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK B32672Z5105K000 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Introduction Date2009-09-03
相关零件
Yageo GroupR46KN410050N1K
Film Capacitor, Polypropylene, 560V, 10% +Tol, 10% -Tol, 1uF, Through Hole Mount
X2 Class AEC-Q200 Metallized Polypropylene Film Capacitor, 1uF, 310VAC, 630VDC, 10%
Yageo GroupR463N410050N1K
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 10% +Tol, 10% -Tol, 1uF, Through Hole Mount
Epcos B32923 1uF Polypropylene Film Capacitor 305 V ac +/-10%; Through Hole
描述
Metallized Polypropylene Capacitors (MKP/MFP), 1uF, 520V DC, 11mm(W) x 18.5mm(H) x 18mm(L)
1uF -55鈩儈+125鈩 卤10% Plugin,P=15mm Polypropylene Film Capacitors (CBB) ROHS
Film Capacitor, B32672Z Series, 1 F, 10%, Pp (Polypropylene), 520 V Rohs Compliant: Yes |Epcos B32672Z5105K000
FILM CAPACITOR Radial Film Capacitor 10% 1muF 520V
CAP, 1µF, 520V, 10%, PP; Capacitance: 1µF; Voltage Rating: 520V; Capacitor Dielectric Type: PP (Polypropylene); Capacitance Tolerance: ± 10%; Product Range: B32672Z Series; Capacitor Case Style: -; Capacitor Terminals: Radial L