TDK B32529C1333J189
Cap Film 0.033uF 100V PET 5% (7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Wound 5mm 125C Automotive T/R
数据表和文档
TDK
Datasheet44 页5 年前
Ciiva
_legacy Avnet
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
Yageo GroupR82EC2330DQ50J
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.033Uf, Through Hole Mount
Yageo GroupR82EC2330AA50J
Cap Film 0.033uF 100V PET 5% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial 5mm Loose in Box
Yageo GroupR82EC2330DQ50K
Film Capacitor, Polyester, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.033uF, Through Hole Mount
描述
Metallized Polyester Capacitors (MKT), 0.033uF, 100V DC, 2.5mm(W) x 6.5mm(H) x 7.3mm(L)
Film Capacitor; Capacitor Dielectric Type:Polyester; Capacitance:0.033µF; Capacitance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:100VDC; Life Time @ Temperature:200000 hours @ 40°C; Series:MKT; Capacitor Case Style:Radial Leaded ;RoHS Compliant: Yes