TDK B32529C105K000
CAPACITOR, 1UF, 63V; Product Range: EPCOS - B32529 Series; Capacitance: 1µF; Capac
数据表
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet31 页20 年前
Farnell
element14 APAC
Mouser
库存历史记录
3 个月趋势:
-100%
相关零件
Yageo GroupR82DC4100DQ60K
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 63V, 10% +Tol, 10% -Tol, 1uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR82DC4100AA60K
Cap Film 1uF 63V PET 10%( 7.2 X 5 X 10mm) Radial Stacked 5mm 105C Bulk Automotive AEC-Q200
Yageo GroupR82DC4100Z360K
Film Capacitor, Polyester, 63V, 10% +Tol, 10% -Tol, 1uF, Through Hole Mount
描述
Metallized Polyester Film Capacitors 1.0uF, 63V, 10% Tape & Reel
CAPACITOR, 1UF, 63V; Product Range:EPCOS - B32529 Series; Capacitance:1µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Capacitor Dielectric Type:Polyester (PET); Voltage Rating:63V; Life Time @ Temperature:200000 hours @ 40°C; Capacitor Case Style:(Not Applicable); Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lead Spacing:5mm; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:100°C; Packaging:Each; SVHC:No SVHC (19-Dec-2012); Capacitor Mounting:Through Hole; Climatic Category:55/100/56; External Depth:5mm; External Length / Height:10.5mm; External Width:7.2mm; Insulation Resistance:15000Mohm; Lead Diameter:0.5mm; Lead Length:6mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +100°C; Power Factor:0.007; Power Factor Frequency:1kHz; Power Factor Temperature:20°C; Terminal Type:Radial Leaded; Tolerance +:10%; Tolerance -:10%; Voltage Rating V AC:40V; Voltage Rating V DC:63V