TDK B32529C0473K000
Cap Film 0.047uF 63V PET 10% (7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Bulk
数据表和文档
Burklin Elektronik
Introduction Date2000-04-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
Cap Film 0.047uF 63V PET 10% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial 5mm 125C Bulk
MKS film capacitor, 47 nF, ±10 %, 63 V (DC), PET, 5 mm, MKS2C024701A00KSSD
Film Capacitor, Polyester, 63V, 10% +Tol, 10% -Tol, 400ppm/Cel TC, 0.047uF, 2810
Yageo GroupR82EC2470DQ60K
Film Capacitor, 0.047 uF, 63 V, 100 V, ± 10%, Metallized PET Stacked, Radial Box - 2 Pin
PanasonicECQ-E4473KFA
Ecqe(F), Met Polyester Film Cap Radial L Rohs Compliant: Yes |Panasonic ECQ-E4473KFA
Yageo GroupR82EC2470AA60K
Film Capacitor, Polyester, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.047uF, Through Hole Mount
描述
MKT film capacitor, 47 nF, ±10 %, 63 V (DC), PET, 5 mm, B32529C0473K000
Metallized Polyester Capacitors (MKT), 0.047uF, 63V DC, 2.5mm(W) x 6.5mm(H) x 7.3mm(L)
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 63V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.047uF, Through Hole Mount
Cap, 0.047Μf, 63V, 10%, Pet; Capacitance:47000Pf; Voltage Rating:63V; Capacitor Dielectric Type:Pet (Polyester); Capacitance Tolerance:± 10%; Product Range:B32529 Series; Capacitor Case Style:-; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Rohs Compliant: Yes |EPCOS (TDK) B32529C0473K000