TDK B32522Q8473J
Cap Film 0.047uF 630V PET 5% (18 X 5 X 10.5mm) Radial 15mm 125C Bulk
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet41 页17 年前
Factory Futures
Future Electronics
DigiKey
RS (Formerly Allied Electronics)
相关零件
Cap Film 0.047uF 400V PET 5% (10 X 5 X 10.5mm) Radial Stacked 7.5mm 125C Automotive Bulk
PanasonicECQE6473JF
Cap Film 0.047uF 630V PET 5% (12 X 6.5 X 13.5mm) Radial 10mm 105C Bulk
PanasonicECQ-E2473JB
Cap Film 0.047uF 250V PET 5%( 7.9 X 4.5 X 7.4mm) Radial 5mm 105C Automotive Bulk
PanasonicECQE4473JF
Cap Film 0.047uF 400V PET 5% (12 X 5 X 8.3mm) Radial 10mm 105C Bulk
Cap Film 0.047uF 250V PET 5%( 7.3 X 3.5 X 8mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Ammo
Cap Film 0.047uF 250V PET 5%( 7.3 X 3.5 X 8mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Bulk
描述
Film Capacitor, Polyester, 630V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.047uF, Through Hole Mount
Epcos 47nF +/-5% 200 V ac; 630 VDC; B32522 Thru Hole Polyester Film Capacitor
0.047µF Film Capacitor 200V 630V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized Radial 0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Film Capacitor; Capacitor Dielectric Type:Polyester; Capacitance:0.047µF; Capacitance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:630VDC; Life Time @ Temperature:200000 hours @ 40°C; Series:MKT; Capacitor Case Style:Radial Leaded ;RoHS Compliant: Yes