TDK B32521C3154J000
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 250V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.15uF, Through Hole Mount
数据表和文档
TDK
Datasheet44 页5 年前
Newark
Ciiva
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2000-09-29
相关零件
PanasonicECQ-E2154JF
Film Capacitor, Polyester, 250V, 5% +Tol, 5% -Tol, 150uF, Through Hole Mount
PanasonicECQ-E2154JB
Cap Film 0.15uF 250V PET 5% (7.9 X 6.3 X 11.2mm) Radial 5mm 105°C Bulk
Cap Film 0.15uF 250V PET 5%( 7.5 X 5 X 10mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Ammo
Yageo GroupR82IC3150DQ50J
Cap Film 0.15uF 250V PET 5%( 7.2 X 6 X 11mm) Radial Stacked 5mm 105C Ammo Automotive AEC-Q200
PanasonicECQ-E2154JF3
Ecqe(F), Met Polyester Film Cap Radial L Rohs Compliant: Yes |Panasonic ECQ-E2154JF3
Yageo GroupR82IC3150Z350J
Film Capacitor, Polyester, 250V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.15uF, Through Hole Mount
描述
Film Capacitor, B32521 Series, 0.15 F, 5%, Pet (Polyester), 250 V
Metallized Polyester Capacitors (MKT), 0.15uF, 250V DC, 4mm(W) x 9mm(H) x 13mm(L)
FILM CAPACITOR Radial Film Capacitor 5% 150nF 250V
CAP, 0.15µF, 250V, 5%, PET; Capacitance: 0.15µF; Voltage Rating: 250V; Capacitor Dielectric Type: PET (Polyester); Capacitance Tolerance: ± 5%; Product Range: B32521 Series; Capacitor Case Style: -; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Lead Spacing: 10mm; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Temperature Max: 125°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2018); Voltage Rating V DC: 250V