TDK B32024A3684M000
Film Capacitor, Polypropylene, 1500V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
数据表和文档
TDK
Datasheet23 页5 年前
Newark
Ciiva
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2007-03-15
相关零件
PanasonicECQUAAF684M
Film Capacitor, Polypropylene, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
Film Capacitor, Polypropylene, 800V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
Film Capacitor, Polypropylene, 1000V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
Epcos B32922 680nF Polypropylene Film Capacitor 305 V ac +/-20%; Through Hole
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
描述
Cap Film 0.68uF 300VAC PP 20% 31.5 X 19 X 30mm RDL 27.5mm Bulk
FILM CAPACITOR Radial Film Capacitor 20% 680nF 300V
EMI Suppression Capacitors, 0.68uF, 300Vrms AC, 19m(W) x 30m(H) x 31.5m(L)
Capacitor Polypropylene Pp Film 0.68Uf 300Vac 20%, Radial; Dielectric Type:Metallized Pp; Capacitor Case/Package:Radial Box - 2 Pin; Capacitance:0.68Μf; Capacitance Tolerance:± 20%; Suppression Class:Y2; Voltage Rating X:- Rohs Compliant: Yes |Epcos B32024A3684M000
CAP, 0.68µF, 20%, PP; Capacitance: 0.68µF; Suppression Class: Y2; Product Range: B32024 Series; Voltage Rating X: -; Voltage Rating Y: 300V; Capacitor Dielectric Type: PP (Polypropylene); Capacitance Tolerance: ± 20%; dv/dt Rat
Y capacitor Dimensions L x H x W: 31.5 x 30 x 19 mm Temperature range: -40 ... +110 °C Capacitance tolerance: ±20% Dielectric: Metallised Polypropylene Film IEC-climate category: 40/110/56 Pitch: 27.5 mm Capacitance: 680 nF Leg length: 6 mm Rated voltage: 300 VAC ø d: 0.8 mm