TDK-Lambda CCG15-24-15D
Module DC-DC 24VIN 2-OUT 15V/-15V 0.5A/-0.5A 15W 6-Pin
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页6 年前
Newark
Sager Power Systems
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2018-10-25
描述
DC-DC Converters, On-board type, Dual Output, Output: 15W, ±15V, Isolated type
DC-DC CONVERTER, 2 O/P, 15W; Power Supply Approvals:ITE; Input Ratio:4:1; Output Power Max:15W; No. of Outputs:2 Output; Output Voltage - Output 1:15V; Output Current - Output 1:500mA; Output Voltage - Output 2:-15V; Width:25.4mm
Outputs = 2 / Output Voltage 1 V = 15 / Output Current 1 mA = 500 / Output Voltage 2 V = -15 / Adjustable Output Voltage Min. V = 13.5 / Adjustable Output Voltage Max. V = 16.5 / Output Type = Adjustable / Rated Power W = 15 / Input Voltage Min. V = 9 / Input Voltage Max. V = 36 / Mounting Type = Through Hole / Termination Type = PCB Pins / Efficiency % = 90 / Ripple & Noise (V) mV = 95 / Protection Type = Over Current Protection / Insulation Voltage kV = 1.5 / Length mm = 25.4 / Width mm = 25.4 / Height mm = 9.9