Taoglas AGGP.25F.07.0060A
RF Antenna, 1.574 to 1.61GHz, Patch, 0dBi, 50 ohm, Right Hand Circular
数据表和文档
Newark
Datasheet9 页9 年前
JRH Electronics
Factory Futures
库存历史记录
3 个月趋势:
-55.01%
供应链
Introduction Date2018-11-13
相关零件
RF Antenna, 1.57542GHz, Patch, 2dBi, 50 ohm, Right Hand Circular
RF Antenna, 1.57542GHz, Patch, 1.5dBi, 50 ohm, Right Hand Circular
Yageo GroupW3525B100
PCB Antenna, Single Band, Vertical, 2.4 GHz to 2.5 GHz, PCB Mount
Antenna, Patch, 1.57542Ghz, 2.5Dbi Rohs Compliant: Yes |Abracon APAM1866YA18
Patch Antenna, Single Band, Right Hand Circular, 1.575 GHz, I-Pex Connector
描述
AGGP.25F GPS/GLONASS/GALILEO 2 Stage Active Patch 25*25*7.4mm, 60mm Ø1.13, I-PEX MHF®IU.FL
PATCH ANTENNA, 1.574-1.61GHZ; Antenna Type: Patch; Frequency Min: 1.574GHz; Frequency Max: 1.61GHz; Antenna Mounting: I-Pex Connector; Gain: 0dBi; VSWR: 2; Input Power: -; Input Impedance: 50ohm; Antenna Polarisation: Right Hand
Compatible GNSS Networks = GPS / Compatible GNSS Networks = Galileo / Compatible GNSS Networks = GLONASS / Compatible GNSS Networks = QZSS / Compatible GNSS Networks = SBAS / Gain = 1.5 dBi / Mounting Type = SMD / Frequency Band Range = 1.57 ... 1.61 GHz / Antenna Connector Type = U.FL / Coaxial Cable Types = 1.13 mm Micro / Cable Length mm = 60 / Operating Voltage Min. - DC V = 1.8 / Operating Voltage Max. - DC V = 5 / Impedance Ohm = 50 / Polarisation = RHCP / Length mm = 25 / Width mm = 25 / Height mm = 7 / Material = Ceramic / Operating Temperature Min. °C = -40 / Operating Temperature Max. °C = 85