TAIYO YUDEN MBKK2012T2R2M
Inductor PowerChip Wirewound 2.2uH 20% 1MHz Metal 0.85A 0.29Ohm DCR 0805 T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页4 年前
element14 APAC
Master Electronics
Future Electronics
Taiyo Yuden SCT
库存历史记录
3 个月趋势:
+13.48%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 1MHz Ferrite 1.05A 228mOhm DCR T/R
Inductor Power Chip Shielded Multi-Layer 2.2uH 20% 1MHz Ferrite 0.95A 0.225Ohm DCR 0805 T/R
General Purpose Inductor, 2.2uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 2520/1008
Inductor Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 1MHz Ferrite 840mA 290mOhm DCR 1008 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 1MHz Ferrite 1.15A 0.195Ohm DCR 0806 T/R
描述
General Purpose Inductor, 2.2uH, 20%, 1 Element, Metal Core-Core, SMD, 0805
Metal Wire-wound Chip Power Inductors (MCOIL™, MB series), 0.85A, 2.2 uH, ± 20 %, 0805, RoHS
Taiyo Yuden SCT
INDUCTOR, 2.2UH, 20%, 0805, 0.85A; Induc; INDUCTOR, 2.2UH, 20%, 0805, 0.85A; Inductance: 2.2µH; DC Resistance Max: 0.29ohm; Self Resonant Frequency: -; DC Current Rating: 850mA; Inductor Case / Package: 0805 ^2012 Metric]; Pr
Inductance:2.2Μh; Dc Resistance Max:0.29Ohm; Self Resonant Frequency:-; Dc Current Rating:850Ma; Product Range:Mcoil Mb Series; Inductance Tolerance:± 20%; Inductor Construction:Shielded; Core Material:Metal; Product Length:2Mm Rohs Compliant: Yes |Taiyo Yuden MBKK2012T2R2M.