TAIYO YUDEN LB2016T3R3M
Inductor General Purpose Chip Wirewound 3.3uH 20% 7.96MHz Ferrite 0.285A 0.26Ohm DCR 0806 T/R
数据表和文档
Newark
Datasheet3 页4 年前
Taiyo Yuden SCT
_legacy Avnet
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.03%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date1999-10-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
LTB Date2026-03-31
LTD Date2026-03-31
描述
General Purpose Inductor, 3.3uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0806
LLQBA201616T3R3M,7.96MHz 55MHz 285mA 3.3¦ÌH 200m¦¸ ¡À20% 0806 2mm*1.6mm*1.8mm
Wire-wound Chip Inductors (LB series)[LB], 0.285A, 3.3 uH, ± 20 %, 0806, RoHS
Taiyo Yuden SCT
INDUCTOR, 3.3UH, 285mA, 20%, 55MHZ, SMD
FIXED IND 3.3UH 285MA 200MOHM SM
FIXED IND 3.3UH 285MA 200 MOHM
LB 0806 (2016Metric) 0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm 3.3muH
INDUCTOR, 3.3UH, 285mA, 20%, 55MHZ, SMD; Inductance:3.3µH; DC Resistance Max:200mohm; Self Resonant Frequency:55MHz; DC Current Rating:285mA; Inductor Case / Package:0806 [2016 Metric]; Product Range:LB Series; Core Material:Ferrite RoHS Compliant: Yes