Susumu PRL1632-R082-F-T5
PRL Series 1206 1 W 0.082 Ohm ±1 % Thin Film Current Sense Resistor
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页2 年前
Newark
Susumu SCT
Future Electronics
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2011-05-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
PanasonicERJ-8BWFR082V
Res Thick Film 1206 0.082 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-B2CFR082V
Res Thick Film 0612 0.082 Ohm 1% 1W 0ppm/°C to 150ppm/°C Molded Wide Terminal SMD Punched Carrier T/R
Res Metal Alloy 1206 0.075 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±50ppm/C Pad SMD T/R
TE Connectivity / AMP2-2176055-3
Res Thick Film 1206 0.082 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±300ppm/C Pad SMD Automotive T/R
250mW Thick Film Resistors ±1000ppm/℃ ±1% 82mΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Metal Strip 1206 0.082 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±75ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
描述
Fixed Resistor, Thin Film, 1W, 0.082ohm, 0.2864V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0612
Low Resistance Chip Resistor, 1206, RoHS
Susumu SCT
Current Sense Resistor, 0.082 Ohm, 1W, 1%; Resistance:0.082Ohm; Product Range:Prl Series; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Technology:Thin Film; Product Length:3.2Mm Rohs Compliant: Yes |Susumu PRL1632-R082-F-T5