Struthers-Dunn 219ABAP-120VAC
Electromechanical Relay SPST-NO/DPDT/SPST-NC 10A 120VAC 540Ohm Plug-In
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet1 页0 年前
JRH Electronics
element14 APAC
Electro Sonic
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-5.60%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.20
Introduction Date2009-06-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
TE Connectivity / P&BKRP-11AY-120
KRP Series General Purpose Electromechanical Relay DPDT 10A 120VAC 2250Ohm Socket
Power Relay 110/120VAC 10A DPDT(27.5x21x42)mm Socket
RELAY, POWER, DPDT, 10A, 110-120VAC, TOP BRACKET MOUNT, BLADE TERMINALS
TE Connectivity2-1393115-6
Power/Signal Relay, 2 Form C, Dpdt, Latched, 10A (Contact), Ac Input, Ac Output, Panel Mount
Power Relay 120VAC 10A DPDT(34.5x34.5x53.3)mm Plug-In General Purpose Relay
描述
Power Relay Electro Mechanical General Purpose 120VAC SPST-NO + DPDT + SPST-NC 10A 1NO/1NC 219 Series
219 SERIES, INDUSTRIAL RELAY, 10 AMP, 1 POLE N.O.+ DPDT+ 1 POLE N.C, 120 VAC
Power/Signal Relay, 4PDT, Momentary, 5000mW (Coil), 10A (Contact), 28VDC (Contact), AC Input, AC/DC Output
Relay, 2No, 2Nc, 240Vac, 28Vdc, 10A; Contact Configuration:Dpst-No, Dpst-Nc; Coil Voltage:120Vac; Contact Current:10A; Product Range:219 Series; Relay Mounting:Socket; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage Vac:240V Rohs Compliant: No |Struthers-Dunn 219ABAP-120VAC
制造商别名
  • STRUTHERS
  • STRUTH
  • STRUTHERS-DUNN LLC
  • S-D
  • STRUTHERS-DU
  • STR-DUNN
  • STRUTHER-DUNN
  • STRUTHERS-DUNN INC
  • STRUTHERS-DUN
  • STRUTHE
  • Magnecraft/Struthers-Dunn Co
  • STDN
  • STRUTHERS-D
  • STRUTHDUNN
  • Struthers-Dunn/Msd
零件编号别名
该零件可能有以下备用零件编号:
  • 219ABAP 120VAC