STMicroelectronics STP10NM65N
Trans MOSFET N-CH 650V 9A 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2008-02-18
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2015-01-31
LTD Date2015-07-31
相关零件
STMicroelectronicsSTP13NM60N
N-channel 600 V, 0.28 Ohm typ., 11 A MDmesh(TM) II Power MOSFET in TO-220 package
STMicroelectronicsSTP10NM60N
N-channel 600 V, 0.53 Ohm typ., 10 A, MDmesh II Power MOSFET in TO-220 package
STMicroelectronicsSTP11NM50N
N-channel 500 V, 0.4 Ohm, 8.5 A MDmesh(TM) II Power MOSFET in TO-220
N-Channel Power MOSFET, SUPERFET® II, Easy Drive, 600V, 10.2A, 380mΩ, TO-220
N-Channel Power MOSFET, UniFETTM II, 600V, 10A, 750mΩ, TO-220
onsemiFCP380N60
N-Channel Power MOSFET, SUPERFET® II, FAST, 600V, 10.2A, 380mΩ, TO-220
描述
N-channel 650V - 0.43Y - 9A - TO-220/FP- IPAK - DPAKN-channel 650V - 0.43Y - 9A - TO-220/FP- IPAK - DPAKSecond generation MDmesh
Power Field-Effect Transistor, 9A I(D), 650V, 0.48ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-220AB
MOSFET, N CH, 650V, 9A, TO-220; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:4.5A; Drain Source Voltage Vds:650V; On Resistance Rds(on):430mohm; Rds(on) Test Voltage Vgs:10V; Threshold Voltage Vgs Typ:3V; Power Dissipation Pd:90W; Operating Temperature Range:-55°C to +150°C; Transistor Case Style:TO-220; No. of Pins:3; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); Current Id Max:9A; Package / Case:TO-220; Power Dissipation Pd:90W; Termination Type:Through Hole; Transistor Type:Power MOSFET; Voltage Vds Typ:650V; Voltage Vgs Max:25V; Voltage Vgs Rds on Measurement:10V