STMicroelectronics STM32F100VET6B
MCU 32-bit STM32F ARM Cortex M3 RISC 512KB Flash 2.5V/3.3V 100-Pin LQFP Tray
数据表和文档
Upverter
Datasheet98 页13 年前
SHENGYU ELECTRONICS
Newark
STMicroelectronics
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.22%
3D下载
EE Concierge
封装
下载
供应链
Country of OriginMalaysia, Philippines, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.31.00.25
Introduction Date2010-10-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
MCU 32-bit SAM7X ARM7TDMI RISC 128KB Flash 1.85V/3.3V 100-Pin LQFP T/R
描述
RISC Microcontroller, 32-Bit, FLASH, CORTEX-M3 CPU, 24MHz, CMOS, PQFP100
STMICROELECTRONICS STM32F100VET6B 32 Bit Microcontroller, 24 MHz, 512 KB, 32 KB, 100 Pins, LQFP
Mainstream Value line, ARM Cortex-M3 MCU with 512 Kbytes Flash, 24 MHz CPU, motor control and CEC functions