STMicroelectronics M48T35Y-70MH1F
RTC IC, YY-MM-DD-dd, HH: MM: SS, 24Hr, Parallel, 4.5 V to 5.5 V, 28 Pins, SOIC
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet28 页14 年前
HQonline
Future Electronics
DigiKey
Nu Horizons
库存历史记录
3 个月趋势:
-7.41%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.32.00.41
Introduction Date1980-01-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
STMicroelectronicsM48T58Y-70MH1F
Analog DevicesDS1501YZ+
Real Time Clock Parallel 256byte Clock/Calendar/Alarm/Watchdog Timekeeper 28-Pin SOIC W
Analog DevicesDS1501YZN+
Real Time Clock Parallel 256byte Clock/Calendar/Alarm/Watchdog Timekeeper 28-Pin SOIC W Tube
Texas InstrumentsBQ4802YDW
Y2K-Compliant Parallel TC with CPU Supervisor and External NVS AM Control, 5V Vcc 28-SOIC 0 to 70
Texas InstrumentsBQ4802YDWR
Y2K-Compliant Parallel RTC with CPU Supervisor and External NVSRAM Control, 5V Vcc 28-SOIC 0 to 70
STMicroelectronicsM48T08Y-10MH1F
Real Time Clock Parallel 8Kbyte Clock/Calendar/NV Timekeeping RAM/Battery Backup 28-Pin SOH T/R
描述
28-SOP (0.350 8.89mm Width) with SNAPHAT Sockets M48T35 8542.39.00.01 Leap Year real time clock IC 4.5V~5.5V 2mA @ 4.75V~5.5V 18.1mm 70GHz
RESERVED FOR SCHNEIDER; Date Format: YY-MM-DD-dd; Clock Format: HH: MM: SS; Clock IC Type: Calendar, Clock; Supply Voltage Min: 4.5V; Supply Voltage Max: 5.5V; Clock IC Case Style: SOIC; No. of Pins: 28Pins; IC Interface Type: Parallel; Operating Temperature Min: 0°C; Operating Temperature Max: 70°C; Product Range: -; Automotive Qualification Standard: -; RoHS Phthalates Compliant: Yes; MSL: MSL 1 - Unlimited; SVHC: No SVHC (15-Jan-2018)