STMicroelectronics LED6001TR
LED6001 Series 36 V 1 MHz PWM-Dimmable Single Channel LED Driver - HTSSOP-16
Production
价格与库存
数据表和文档
SHENGYU ELECTRONICS
Datasheet26 页13 年前
Future Electronics
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+39.84%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2014-02-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Diodes Inc.ZXLD1370EST16TC
1MHz PWM Step-down,boost converter 1 DC-DCController 6V~60V TSSOP-16-EP LED Drivers ROHS
Texas InstrumentsLM3421MH/NOPB
LED DRIVER, BUCK-BOOST/FLYBACK TSSOP16;; MSL: MSL 1 - Illimité; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)
Texas InstrumentsLM3421Q1MH/NOPB
Automotive N-channel constant current LED controller with series DIM FET driver 16-HTSSOP -40 to 125
Texas InstrumentsLM3406MH/NOPB
42-V 1.5-A constant current buck LED driver 14-HTSSOP -40 to 125
Diodes Inc.ZXLD1374EST20TC
1MHz PWM 1 DC-DCVoltage Stabilizer 1.5A 8V~60V TSSOP-20-EP LED Drivers ROHS