Square D QO8L100RB
Ld Ctr Qo Mlo 240V 100A 1PH 8SP Csa List | Square D QO8L100RB
Production
价格与库存
数据表和文档
RS (Formerly Allied Electronics)
Datasheet2 页5 年前
Datasheet2 页5 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+600%
供应链
Introduction Date2023-12-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
Square D QO8L100RB Qo Single Phase Main Lug Load Center Brand: Square D. Part Number: QO8L100RB. Square D QO Single Phase Main Lug Load Center, 120/240 VAC, 100 A, 1 Pole, 50/60 Hz Frequency, 10 kA Interrupt, 8 Circuits, QO Breaker, Panel Breaker Mounting, 3-Wire Wiring Configuration, 8 Spaces, 8 to 1 AWG Wire, Bolted-On Mounting, NEMA 3R Enclosure, Welded Galvannealed Steel Housing Material, 12.65 in H x 8.88 in W x 4.27 in D Dimensions. Additional Description: SQD -QO8L100RB LD CTR QO MLO 240V 100A 1PH 8SP CSA LIST. Catalog Description: Load center, QO, 1 phase, 8 spaces, 8 circuits, 100A convertible main lugs, NEMA3R..