Sensata M50100TB600
Bridge Rectifier Diode Bridge 6ELEMENTS 5 Ul Recognized Bridge Rectifier 1500A 1.2V 125C
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页5 年前
Datasheet4 页25 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
Sager Electronics
JRH Electronics
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date1990-02-01
相关零件
MicrochipMSD100-12
Diode Rectifier Bridge Single 1.2KV 100A 5-Pin Case M3
MicrochipMSD100-16
Diode Rectifier Bridge Single 1.6KV 100A 5-Pin Case M3
Diode Rectifier Bridge Single 1.2KV 200A 5-Pin Case M3
描述
M50 Diode Series 100 A 240 V Screw Mount Power Module
Sensata Crydom M50100TB600 Diode Module 600V 100A Stud Terminals
Discrete Semiconductor Modules DIODE MODULE 240VAC 100ADC 600VP
Diode Rectifier Bridge Single 600V 100A 5-Pin
FOR HIGH SURGE CURRENT 8 CKTS 600V BLOCKING PANEL MOUNT
BRIDGE RECT 3P 600V 100A MODULE
MODULE, POWER, DIODE, 100 AMPS, 240 VAC
POWER MODULE DIODE M SERIES POWER MODULE
MODULE PWR 100A 600V 3PH BRIDGE
ER - MODULE, POWER, DIODE, 100
RS APAC
POWER MODULE, 600V, 100A; No. of Phases:; POWER MODULE, 600V, 100A; No. of Phases:Three; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max:600V; Forward Current If(AV):100A; Forward Voltage VF Max:1.2V; Diode Module Configuration:Three Phase Inverter