Sensata EZE480D12
TRIGGER OUTPUT SSR 8541.40.95.00 Tin (Sn) DC Solid State Relay 80C 18V 14.1mm 12A
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页5 年前
Master Electronics
供应链
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.95.00
Introduction Date1996-04-09
相关零件
Sensata /CrydomEZE480A12
TRIGGER OUTPUT SSR 8541.40.95.00 Tin (Sn) AC Solid State Relay 80C 18V 14.1mm 12A
Sensata /CrydomEZ480A12
Solid State Relays - Industrial Mount PM SSR, 660Vac/12A , 90-140Vac In, ZC
SensataEZ480D12R
Solid State Relays - Industrial Mount PM SSR, 660Vac/12A , 3-15Vdc In, RN
MagnecraftSSR610DIN-DC
Solid State Relays 10A SPST-NO DIN MNT
MagnecraftSSR610DIN-AC
Schneider Electric70S2-04-C-12-N
Relay; SSR; Zero-Switching; SPST-NO; Cur-Rtg 12A; Ctrl-V 3-30DC; Vol-Rtg 24-280AC
描述
Solid State Relays - Industrial Mount PM SSR, 660Vac/12A , 15-32Vdc In, ZC
Relay SSR 15mA 32V DC-IN 12A 660V AC-OUT 4-Pin
Compact design for low-profile applications; Ratings from 5A to 18A @ 600 VAC - SCR output for heavy industrial loads - AC or DC control - 1/4" fast-on terminals for easy installation